Bitcoin celuje w cenę 288 tys. dolarów „jak w zegarku“ – PlanB

Kolejne miesięczne zamknięcie jest dokładnie zgodne z przewidywaniami dotyczącymi stanu zapasów w stosunku do przepływu, ponieważ Europa widzi powrót do ujemnej inflacji, a dolar zanika.

Bitcoin (BTC) zmierza do $288,000 i wyższych „jak w zegarku“, ponieważ wzrasta poziom nieszczęść walutowych, a inflacja europejska jest ujemna.

W tweecie z 1 września, PlanB, twórca rodziny modeli cenowych Bitcoin Profit (S2F), powiedział, że BTC/USD działały dokładnie tak, jak oczekiwano w sierpniu.

Cena BTC: Kolejny miesiąc, kolejna „czerwona kropka“
Notując miesięczną cenę zamknięcia od majowej dotacji blokowej zmniejszonej o połowę, PlanB zauważył, że każda z nich odpowiadała prognozom jego modelu aktywów krzyżowych S2F.

„Bitcoin… jak w zegarku,“ podsumował.

Bitcoin od maja umieścił swoją czwartą tak zwaną „czerwoną kropkę“ na wykresie S2F. Według wyników po dwóch poprzednich połówkach, pozostaje to na kilka miesięcy przed dużym skokiem cen.

Według S2FX, obecny cykl obniżki o połowę, który podobnie jak inne trwa cztery lata, powinien przynieść Bitcoin punkt centralny ceny w wysokości 288.000 dolarów. Górny punkt, jak wcześniej wyjaśnił PlanB, może być ponad dwukrotnie wyższy.

BTC/USD próbował przełamać opór 12.000 dolarów po raz kolejny we wtorek, zatrzymując się na 11.950 dolarów przed rozpoczęciem handlu na Wall Street.

Winklevoss: Dolar amerykański „staje się gównianym sukinsynem“
Siła Bitcoin’a pochodzi z nowych, złych wieści z banków centralnych. Tym razem w centrum uwagi znalazła się Europa, gdyż Europejski Bank Centralny (EBC) ujawnił, że inflacja w strefie euro po raz pierwszy od 2016 roku spadła na minus.

Jak zauważył komentator rynku Holger Zschaepitz, ma to miejsce pomimo ogromnego napływu płynności z EBC. Rezultatem netto większej ilości pieniądza jest więc deflacja.

„OUCH! Wygląda na to, że EBC nie zdołał pobudzić inflacji w pieniądzach“, powiedział na Twitterze Zschaepitz.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w strefie euro (CPI) oraz wykres bilansu EBC

W Stanach Zjednoczonych kurz nadal osiada z zeszłotygodniowego oświadczenia Rezerwy Federalnej dotyczącego inflacji – że będzie ona mogła tymczasowo wzrosnąć powyżej 2%.

Zarówno zwolennicy Bitcoinu jak i złota byli zadowoleni z wpływu tej polityki na cenę, ale zaapelowali do innych o rezygnację z ekspozycji na dolara amerykańskiego.

We wtorek współzałożyciel giełdy Gemini i przedsiębiorca Tyler Winklevoss kontynuował ten ton.

„Dolar amerykański staje się gównianym sukinsynem szybciej niż kiedykolwiek można było sobie wyobrazić. Bitcoin jest kluczem do zbawienia,“ powiedział zwolennikom Twittera.

Jak donosi Cointelegraph, Warren Buffett kupuje złoto, a następnie japońskie aktywa o wartości 6 miliardów dolarów dodane do poczucia zagłady ponad USD.